Ons reisgezelschap bestaat uit een stel in Singapore wonende duikmaatjes en we gaan vrij regelmatig naar Tioman. De reden is dat je in en rondom Tioman, naast de prachtige stranden en relaxte ambiance, ook een behoorlijk aantal prima duikplekken treft.
Dit was echter de eerste keer dat we in YP Chalet verbleven. Maar achteraf gezien betwijfel ik het of het hierbij blijft, want wat ons betfreft voldoet YP Chalet vrijwel aan alle behoeften van duikers.

Welkom bij YP Chalet
Het type onderdak dat YP Chalet biedt, behoort, evenals diverse andere pensions in het dorpje ABC, tot de budgetcategorie. Het is trouwens goed om te weten dat ABC eigenlijk Air Batang (of Air Batang) heet. De naam
ABC is de door de locals bedachte troetelnaam voor het dorp, waardoor e.e.a. wat makkelijker te onthouden is voor toeristen. De "C" staat overigens voor "Chalet".
Hoe dan ook, de locatie van YP Chalet is geweldig, want er zijn tal van duikbedrijven in en rondom
ABC te vinden, alsmede in de aangrenzende dorpen
Tekek en
Salang. Kortom, keuze te over. Mede hierdoor is YP Chalet mateloos populair onder de duikgemeenschap in de regio, maar ook bij duikers in spe die graag een PADI- of NAUI cursus willen volgen, zodat ook zij over een duikbrevet kunnen beschikken.

Boek je YP Chalet kamer
YP Chalet is vrij gemakkelijk te vinden. Loop vanaf de veerbootsteiger zo'n 5 minuten richting het zuiden; je komt dan een tiental chaletjes met tinnen daken tegen, met elk chaletje een eigen terrasje aan de voorkant.
Het geheel lijkt een beetje op een op zichzelf staand clustertje cabana's. Zodra je dit clustertje ziet, ben je bij YP Chalet.
Het interieur en de voorzieningen van YP Chalet zijn vrij eenvoudig, maar dat vinden wij prima, omdat we sowieso de neiging hebben om alleen tijdens bedtijd binnen te zitten d.w.z. 's nachts. De rest van de dag zijn we op pad, meestal op zee. Of, in bepaalde gevallen,
in de zee :)
De meeste kamers bij YP Chalet zijn voorzien van airco, maar ik kreeg te horen dat er ook nog wat YP Chalet kamers zijn die het met een wat meer sobere inrichting moeten doen. Er is dan bijvoorbeeld alleen een ventilator om je koel te houden. Naar onze mening is dat overdag wellicht afdoende, maar 's nachts kom je met alleen een ventilator in de problemen, omdat hiermee de hoge luchtvochtigheid in de kamer niet minder wordt. Met een airco wordt het vanzelf een stuk minder klam in de kamer, wat voor ons absoluut slaapbervorderend uitpakte.
Zeker als je strandliefhebber bent of graag gaat kajakken, peddelsurfen, snorkelen enz, zul je enorm dankbaar zijn voor de frisse lucht in je kamer als gevolg van de airco.
Ons chaletje had tevens een aangrenzende badkamer, alhoewel de douche geen boiler had of andersoortige heetwaterbron. Maar voor ervaren duikers is een frisse dompeling geen problem, Wat dat betreft kunnen we allemaal wel tegen een stootje. Bovendien, en dat zal voor niemand als een verrassing komen, is het leidingwater in Tioman sowieso niet echt koud.
Dus, ben je fervent duiker of backpacker en op zoek naar een bescheiden pension in Tioman dat wel over de basisvoorzieningen beschikt, inclusief een vriendelijk prijsje, dan heb je dikke kans dat je bij YP Chalet perfect aan je trekken komt.
Zoals ik al zei, wij gaan er zeker nog eens naartoe.
Tip:
YP Chalet heeft niet zo veel kamers beschikbaar, dus als je er eentje wil scoren, dan moet je redelijk vooruit reserveren, ook omdat het verblijf in trek is bij backpackers en duikers in Maleisië en Singapore. Trouwens, mocht je YP Chalet niet treffen bij Agoda, dan kun je bellen met 013 9495725. Een beetje Maleis verstaan komt dan goed van pas. Oh, bij YP Chalet krijg je gratis wifi. De snelheid is niet echt om over naar huis te schrijven, maar voor wat emailen of om je Facebook, Instagram of Pinterest bij te houden is het okee.
Ferrykaartjes boeken voor YP Chalet? Gebruik onderstaand bookingsformulier.
Pro Tip: Het boekingsformulier vraagt je om een steiger te kiezen, maar dat is sec zodat de ferry een idee heeft van het passagiersaantal per steiger. M.a.w. het maakt voor je boeking niet uit welke steiger je invult, want de ferry stopt doorgaans, zij het met heel af en toe een uitzondering, bij alle primaire steigers van Tioman. (Zie voor Juara en Mukut het aparte veerbootschema hier).
| Vanaf Mersing, Apr 2025:
 |  |
Vanaf Mersing:
May -
Jun
Vanaf Tanjung Gemok:
Apr -
May -
Jun
Hoe boek je je bootkaartjes naar Tioman? 1) One Way voor een enkeltje of Return voor een retourtje
2) Je vertrekpunt (From) en bestemming (To)
3) Je vertrekdatum en/of retourdatum
4) Aantal Passengers
5) Book Now. Een nieuw venster opent zich, naar Busonlineticket, de transactie provider.
Pro Tip: Weet je niet zeker bij welke jetty je van boord moet? Geen probleem, want de ferry stopt doorgaans (uitzondering daargelaten) bij alle bekende jetties. |
[Geen zitplaatsen meer beschikbaar? Klik
hier.]
N.B. Tanjung Gemuk heet tegenwoordig Teluk Gading]
Passagiers wordt aanbevolen om minimaal 1 uur vóór de aangegeven vertrektijd in Mersing Harbour Centre aanwezig te zijn. Het kan vóórkomen dat het ferryschema als gevolg van veranderende weer en/of zeeomstandigheden moet worden aangepast. Neem contact op met +6014 822 7742 voor de laatste updates, of volg onze
tweets*.
(BK = Kleinere ferry).
Gaat u naar het dorpje Mukut of het dorpje Juara? Klik dan
hier.