Tioman Mukut Coral Resort staat hier en daar te boek als een 2-sterrenhotel, maar dat is enigszins geflatteerd. Dat neemt echter niet weg dat Tioman Mukut Coral Resort geen prima budgetaccommodatie is, want dat is het wel degelijk.
Sterker nog, toen ik met een groepje vrienden bij Mukut Coral Resort overnachtte, hadden we het stuk voor stuk geweldig naar onze zin. Maar we zijn dan ook geen van alle echt liefhebbers van uitgaan en feesten of zo. En Mukut Coral Resort bleek voor ons gemaakt.

Welkom bij Mukut Coral Resort
M.a.w. als je graag tot laat gaat stappen en je helemaal in je element bent in kroegen, karaokebars of en dansgelegenheden, dan kun je Mukut Coral Resort wellicht beter overslaan. immers, Mukut Coral Resort staat niet bepaald bekend om hun zinderende nachtleven. Integendeel zelfs. Wat Mukut Coral Resort wel biedt, is een heerlijk privéstrandje, kraakhelder zeewater en adembenemende panorama's, welke kant je ook op kijkt.
Overigens zijn we niet de enige die vinden dat Mukut Coral Resort hoge ogen gooit, want ook reisblog Lonely Planet beveelt Mukut Coral Resort aan. En dat wil wat zeggen, want die gaan doorgaans niet over één nacht ijs.

Boek je Mukut Coral Resort kamer online
De kamers van het Mukut Coral Resort zijn voorzien van airco en hebben een aparte badkamer met douche èn heet water. De waterdruk is weliswaar niet echt om over naar huis te schrijven, maar ik hoor dat dat een bekend euvel is bij diverse budgethotelletjes in Tioman. Schijnt te maken te hebben met een chronisch tekort aan zoet water op het eiland. Daar konden we wel inkomen. Overigens, nog even wat anders, we hadden namelijk ook tv op de kamer.
Ons bed in onze kamer van Mukut Coral Resort was een ruime tweepersoonbed, een queensize. Het matras was stevig en bood prima ondersteuning, perfect voor een goede nachtrust. Wat me trouwens opviel, is dat je op Tioman sowieso heel goed slaapt. Of het nou het zeebriesje is dat er altijd waaide, het ritmische gekabbel van de zee op het strand of wellicht de gezonde junglelucht, hoe dan ook, je slaapt er als een blok. Wat een genot.
Waarmee Mukut Coral Resort, in vergelijking met de meeste andere Tioman pensions in deze categorie, echt met kop en schouders bovenuit steekt, is de prachtige omgeving van het terrein. Hun hele kavel staat vol van de weelderige kokos- en mangobomen, waardoor het geheel een heerlijke, idyllisch ambiance uitstraalt. Het is alsof je door een aflevering van Swiss Family Robinson wandelt, die tv show van de jaren 70. Het exotische sfeertje, de gonzende jungle, de tropische geluiden. Een unieke ervaring.
Ben je een beetje avontuurlijk aangelegd en hou je van buiten zijn en plekjes ontdekken? Dan is het goed om te weten dat er diverse boeiende excursies beschikbaar zijn rondom Mukut Coral Resort, waaronder jungle-trekking,
island-hopping en vissen op zee. Neem vooral een kijkje bij de waterval. Werkelijk paradijselijk.
Er is tevens snorkeluitrusting te huur en er zijn ook
duikscholen waar je je duikbrevet kan halen of recreatieduiken kunt doen als je al in bezit bent van je duikbrevet. Heb je liever vaste grond onder de voeten, dan is er o.a. een volleybalveldje, waar de lokale bevolking elke avond potjes op speelde, tezamen met bezoekers als wij. Dat was altijd dikke pret.
Qua eten konden we kiezen uit de lokale en de westerse keuken. Beide waren in het restaurantje van or Mukut Coral Resort verkrijgbaar. En met het adembenemende uitzicht op zee dat je erbij krijgt, leek het allemaal dubbel zo lekker te smaken. Maar als je echt verrukkelijk wil eten, dan moet je voor de
seafood barbecue van Mukut Coral Resort gaan. In één woord, fantastisch!
Waren er überhaupt dan nog minpuntjes aan Mukut Coral Resort? Nou, wellicht dat Mukut Coral Resort geen eigen aanlegsteiger heeft, en ook niet zo in de belangestelling staat als het handjevol andere dorpjes in Tioman. Dat houdt o.a. in de veerboot van Mersing naar Tioman niet bij Mukut aanmeert.
Je moet dus bij de Genting Jetty al van boord gaan, doorgaans de allereerste halte na vertrek vanaf het vasteland. Vervolgens huur je een taxibootje naar Mukut Coral Resort. Tja, Mukut Coral Resort vergt inderdaad net ietsje meer, maar je wordt nadien heel dik beloond voor dat beetje extra moeite. Overigens kun je tijdens het boeken van je kamer bij Mukut Coral Resort ook een verzoek indienen bij het hotelpersoneel om je reisgezelschap vanaf Genting te komen ophalen met de Mukut Coral Resort boot.
Tip:
Door het compliment van Lonely Planet aan het adres van Mukut Coral Resort en het bescheiden aantal kamers in het Mukut Coral Resort, heerst er in dit pension een voortdurend tekort aan capaciteit. Heb je dus interesse om bij Mukut Coral Resort te overnachten, dan kun je er beter niet op rekenen dat er een kamer op je wacht als je langs gaat zonder vooraf te boeken. Vooruit boeken is het devies.
Ferrykaartjes boeken voor Mukut Coral Resort? Gebruik onderstaand bookingsformulier.
Pro Tip: Het boekingsformulier vraagt je om een steiger te kiezen, maar dat is sec zodat de ferry een idee heeft van het passagiersaantal per steiger. M.a.w. het maakt voor je boeking niet uit welke steiger je invult, want de ferry stopt doorgaans, zij het met heel af en toe een uitzondering, bij alle primaire steigers van Tioman. (Zie voor Juara en Mukut het aparte veerbootschema hier).
| Vanaf Mersing, Apr 2025:
 |  |
Vanaf Mersing:
May -
Jun
Vanaf Tanjung Gemok:
Apr -
May -
Jun
Hoe boek je je bootkaartjes naar Tioman? 1) One Way voor een enkeltje of Return voor een retourtje
2) Je vertrekpunt (From) en bestemming (To)
3) Je vertrekdatum en/of retourdatum
4) Aantal Passengers
5) Book Now. Een nieuw venster opent zich, naar Busonlineticket, de transactie provider.
Pro Tip: Weet je niet zeker bij welke jetty je van boord moet? Geen probleem, want de ferry stopt doorgaans (uitzondering daargelaten) bij alle bekende jetties. |
[Geen zitplaatsen meer beschikbaar? Klik
hier.]
N.B. Tanjung Gemuk heet tegenwoordig Teluk Gading]
Passagiers wordt aanbevolen om minimaal 1 uur vóór de aangegeven vertrektijd in Mersing Harbour Centre aanwezig te zijn. Het kan vóórkomen dat het ferryschema als gevolg van veranderende weer en/of zeeomstandigheden moet worden aangepast. Neem contact op met +6014 822 7742 voor de laatste updates, of volg onze
tweets*.
(BK = Kleinere ferry).
Gaat u naar het dorpje Mukut of het dorpje Juara? Klik dan
hier.